خانه / مقالات / خارق العاده ترین راز هدف گذاری!

خارق العاده ترین راز هدف گذاری!

نوشتن اهداف و تصمیمات

اهداف و تصمیمات خود را بنویسید!

در سال 2006 روزنامه (( یواس ای ، تودی)) از تحقیقی گزارش داد که در آن محققان تعداد زیادی از مردم را انتخاب کردند که تصمیمات سال جدیدشان را گرفته بودند. آن‌ها این افراد را در دو گروه طبقه‌بندی کردند. گروه اول، کسانی که تصمیمات سال جدیدشان را گرفته بودندو این تصمیمات را یادداشت کرده بودند و گروه دیگرکسانی که تصمیماتشان را گرفته ولی آن‌ها را ننوشته بودند.

این گروه از محققان، 12 ماه بعد تحقیقاتشان را ادامه دادند. از بین کسانی که تصمیمات سال جدیدشان را تعیین کرده اما آن‌ها را ننوشته بودند، شگفت‌آور بود که تنها 4 درصد از آنان تصمیماتشان را تا به آخر دنبال کرده بودند. اما از گروهی که تصمیمات سال جدیدشان را نوشته بودند ( کاری که بیش از چند دقیقه زمان نمی‌برد) 44 درصد تصمیماتشان را تا به آخر ادامه داده بودند. این تفاوت بیش از 1100 درصدی در موفقیت است. تفاوتی که تنها با عمل ساده نوشتن تصمیمات روی کاغذ به‌دست‌آمده بود.

نوشتن اهداف و تصمیمات باعث ایجاد نظم در کارها شده و در حقیقت به تصمیمات شما پیکره و شکل خاص می‌بخشد. این نظم می‌تواند پلی باشد بین تصمیمات شما و دستاوردهایتان و چون این تصمیمات مکتوب شده‌اند جهت یادآوری بیشتر اهداف و تصمیماتتان کمک شایانی خواهد کرد به زبان راحت‌تر به هدفی که نمی‌بینید نمی‌توانید ضربه بزنید.

نوشتن اهداف و تصمیمات را می‌توان به شکل بنزین یک خودرو تصور کرد که در صورت ننوشتن سوخت ماشین شما تمام شده و از حرکت بازمی‌ایستد. اهداف نانوشته که برایشان برنامه‌ریزی نشده باشد شبیه گلوله بدون باروت است.

مصمم شوید با تعیین دقیق خواسته‌هایتان در زندگی مکانیسم‌های موفقیت و دستیابی به هدف را به کار اندازید و این کار را با نوشتن همین تصمیمات و اهداف آغاز کنید و با برنامه‌ریزی دقیقی که در این خصوص انجام می‌دهید مطمئن باشید که می‌توانید جزو 44 درصد کسانی که تصمیمات و اهدافشان را عملی کرده‌اند باشید.

درباره ی سعید وجدانی

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 8 =