خانه / اقتصاد خانواده / دیدگاه ثروتمندان در خصوص دارایی و بدهی

دیدگاه ثروتمندان در خصوص دارایی و بدهی

تعریف شما از دارایی چیست؟ تعریف شما از بدهی چیست؟

دیدگاه ثروتمندان در خصوص دارایی و بدهی

اکثر مردم به یکسری از داشته‌هایشان دارایی می‌گویند. این‌گونه تصور می‌کنند که خانه، ماشین و لوازم منزل جزو دارایی‌هایشان است . باید گفت این‌یک اشتباه است که در ذهن عامه مردم شکل‌گرفته است و ثروتمندان جور دیگری فکر می‌کنند.شاید از این حرف من متعجب شوید و با خود بگویید من پول خانه ، ماشین و لوازم منزل را نقداً پرداخت کرده‌ام و هیچ‌گونه بدهی بابت آن‌ها ندارم پس دارایی هستند.در اینجا بهتر است برای درک بهتر این موضوع این سؤال را مطرح کنم که خانه، ماشین و لوازم منزل شما چه مقدار برایتان در ماه درآمد در ماه ایجاد می‌کند. به‌احتمال‌زیاد پاسخ شما این است که هیچ‌گونه درآمدی از آن‌ها برایتان ایجاد نمی‌شود و حتی هزینه‌هایی هم بابت تعمیر و نگهداری و عوارض سالیانه برایتان به همراه دارند.باید عرض کنم به همین خاطر است که من هم می‌گویم خانه و ماشین شما نه‌تنها جزو دارایی‌های شما نیستند بلکه جزو بدهی‌های شما محسوب می‌شوند. اگر خواسته باشم این مطلب را بازتر کنم در حقیقت بجای آنکه خانه و ماشین و… به جیب شما پول وارد کنند از جیب شما پول خارج می‌کنند یا به عبارتی از دیدگاه ثروتمندان دارایی چیزی است که به جیب شما پول وارد می‌کند و بدهی چیزی است که از جیب شما پول خارج می‌کند.

البته باید گفت تعریف حسابدارها از دارایی و بدهی متفاوت است ولی چون دیدگاه ما کسب ثروت است و می‌خواهیم تفکر و باورهایمان را از عامه مردم جدا کرده و مانند ثروتمندان فکر کنیم تا به جایگاه آن‌ها برسیم راهمان و تفکرمان را از قشر متوسط جامعه جدا می‌کنیم.در حسابداری به منابعی که دارای ارزش باشند دارایی گفته می‌شود چیزی که جزو باورهای عامه مردم است و بدهی تعهد انتقال منابع اقتصادی به غیر.

همان‌گونه که ملاحظه می‌کنید تعریف عوام و حسابداران با تعریفی که ثروتمندان از دارایی و بدهی دارند متفاوت است بنابراین همان نگرش ثروتمندان باعث می‌شود تا در انجام هزینه‌های خود دیدگاه مثبتی داشته باشند و در خرید خانه و ماشین و لوازم منزل دقت و هوشمندی خاصی داشته باشند و پولشان را صرف دارایی‌های واقعی نمایند تا خوش‌بینانه به ثروتشان افزوده شود و بدبینانه از ثروتشان کاسته نشود.

درباره ی سعید وجدانی

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =