خانه / انگیزشی / راز ثروتی که ثروتمندان هم نمی دانند

راز ثروتی که ثروتمندان هم نمی دانند

راه رسیدن به ثروت و موفقیت !

راه رسیدن به ثروت وموفقیت

 

شاید برای شما این سوال مطرح باشد که راه رسیدن به ثروت و موفقیت از کدام سو می گذرد. برای رسیدن به جواب این سوال بهتر است خصوصیات افراد موفق و ثروتمند را بررسی کنیم و نقطه اشتراک این خصوصیات در نزد افراد موفق و ثروتمند جواب سوال ما باشد. اگر دقت کرده باشید اکثر انسانهای موفق  ثروتمند افرادی پرنشاط ، با امید، پرانرژی و با انگیزه هستند و ما آنها را خیلی سخت کوش می بینیم. این خصوصیات اهمیت بالایی در رسیدن به ثروت و موفقیت دارد و ما این را خوب می دانیم. اما در اینجا سوالی که پیش می آید این است که چرا فقط درصد بسیار کمی از افراد جامعه دارای این خصوصیات هستند و بخش اعظم جامعه نالان و نا امید هستند و نسبت به آینده ای که هنوز نیامده خوشبین نیستند.

دوستی دارم که به شغل آرایشگری اشتغال دارد. مشتریانی که دارد از تمام طبقات جامعه هستند. بچه، محصل، دانشجو، کارمند، کارگر، کاسب، پزشک، مهندس و… در یکی از دیدارهایی که با هم داشتیم به نکته ای اشاره کرد که برای من بسیار جالب بود. می گفت اکثر مشتریانی که در طول روز به من مراجعه می کنند زمانیکه از کارشان یا وضعیت جامعه ویا وضعیت زندگیشان سوال می کنم شروع می کنند به شکوه و شکایت از وضعیت بد جامعه و اقتصاد و زندگی. از دوستم پرسیدم همه اینجوری هستند؟ گفت بله فقط لازم است من صحبت را با گله از یک شخص یا جریان شروع کنم و مشتریان با مثالهای بزرگتر ادامه می دهند. از دوستم پرسیدم خوب فکر کن آیا هیچ استثنایی وجود ندارد؟ کمی فکر کرد و گفت چرا البته یک مشتری خاص دارم که تماس می گیرد و من برای اصلاح موهایش به منزلش می روم و پول خوبی هم پرداخت می کند. گفتم مشکل خاصی داره که آرایشگاه نمیاد؟ گفت مشکل خاصی ندارد فقط خیلی کارهایش زیاد است و وقت ندارد. پرسیدم شغلش چیست؟ دوستم نام یکی از بزرگترین کارخانه های شهر را برد که این شخص صاحب آن بود. دوستم گفت هر زمان من می خواهم پیش این فرد از شرایط و اوضاع گله کنم یا خودش می گوید این حرف را نزن یا موضوع صحبت را عوض می کند. جالب تر اینکه در این شرایطی که اکثر مردم از وضعیت اقتصادی ناراحت هستند این شخص شرایط موجود را بسیار عالی برای انجام فعالیت های اقتصادی می داند.

از مطلبی که درسطر بالا عنوان کردم می خواهم این نتیجه را بگیرم که تفاوت عمده ای که افراد موفق و ثروتمند با افراد عموم جامعه دارند مثبت نگری است. مثبت نگری و داشتن امید به آینده باعث تمرکز ذهن بر روی نکات مثبت زندگی شده و این نکات شامل شرایط و ابزار رسیدن به موفقیت می شود. این شرایط و ابزار، راه رسیدن به موفقیت و ثروت را برای ما هموار خواهد کرد. تفکرات منفی باعث تمرکز ذهن ما بر روی کمبود ها و نقاط ضعف شده و تمرکز ما بر هر چیزی باعث تقویت آن می شود لذا این تفکرات منفی باعث فقر و کاستی در زندگی ما می گردد.

دو همکلاسی در دانشگاه، بعد از اتمام تحصیل با هم کاری را بصورت شراکت آغاز کردند. بعد از مدتی بدلیل تحریم های اقتصادی آمریکا برایشان مشکلات مالی بوجود آمد و ورشکست شدند. پولی که برای آن کار سرمایه گذاری کرده بودند را از دست دادند. یکی از دو نفر بخاطر شرایطی که بوجود آمده بود دچار افسردگی و نا امیدی شد. دائم به شانس خودش بد و بیراه می گفت. اما دوست دیگرکاری جدید را آغاز کرد و بر این باور بود که یک تجربه چند میلیونی بدست آورده که می تواند از آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کند. او تلاش زیادی را برای رسیدن به موفقیت انجام داد و بعد از دوسال به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرد. اما دوست دیگر هنوز در غم از دست دادن سرمایه خود بود.

باید توجه داشت نشستن و افسوس خوردن و گلایه از شرایط بد اقتصادی دردی از مشکلات ما دوا نخواهد کرد. تلاش با امید به آینده می تواند ما را در رسیدن به موفقیت یاری نماید. تمام افراد موفق و ثروتمند یک مشخصه بارز دارند و آن این است که از افکار منفی که در ذهن شکل می گیرد جلوگیری می کنند و این افکار منفی را با مثبت اندیشی و امید به آینده جایگزین می کنند. تنها با افکار مثبت می توانیم انرژی لازم برای حرکت بسوی موفقیت را بدست آوریم. و تنها در صورت مثبت نگری و تمرکز بر روی نکات مثبت زندگی می تواند شرایط و وسایل رسیدن به موفقیت را برای ما نمایان کند. شاید این مهمترین راز رسیدن به موفقیت باشد که بسیاری از انسانهای موفق و ثروتمند هم از آن بی اطلاع باشند.

در پایان باید گفت جایگزین کردن افکارمثبت با منفی یک مهارت است که باید عموم مردم جامعه آن را یاد بگیرند مهارتی که افراد موفق و ثروتمند آن را بصورت خود آگاه یا ناخودآگاه بخوبی یاد دارند و از آن بهره می برند.

 

درباره ی pasban

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =