خانه / مقالات / هدف در زندگی بشر چه نقشی دارد؟

هدف در زندگی بشر چه نقشی دارد؟

درهر برهه ای از زمان هدف از زندگی همواره سوال تمام افراد بوده است. هدف از زندگی در هر سنی متفاوت بوده و افراد برای اهدافشان تلاش می کنند.

هدف از زندگی-مسترمالی

 

انسان از زندگی چه می خواهد؟ انسان در این دنیا چه می خواهد؟ هدف از زندگی چیست؟ علت 15سال درس خواندن چیست؟ چرا انسان ها تولید مثل می کند؟ و در نهایت چرا نسل بعدی تمام کارهای نسل فعلی را تکرار می کنند؟ جواب تمامی این سوال ها در کلمه هدف نهفته است، هدف از زندگی ، هدف نیروی محرکی است که انسان را از بدو تولد تا زمان مرگ همراه است.

 

 

نظریه افراد مختلف درباره هدف از زندگی

1-دالایی لاما: شاد زیستن، هدف اصلی زندگی است. در خصوص آشنایی با دالایی لاما، یکی از رهبران بودایی است که همواره پیام صلح و شفقت برای مردم دنیا دارد. از نظر او هرچه انسان بیشتر به خوشحالی افراد توجه کند حس درونی خودش هم بهتر می شود و ترس و ناامیدی از فرد دور می گردد. از نظر دالایی لاما رمز گسترش آرامش درونی، جستجوی خوشحالی درونی است.

2-استیو پاولینا: هدف از زندگی ، کشف و تجربه است. این فرد در سن 20 سالگی در یک سلول زندانی شد، اما این تقدیر سبب شد تا استیو پاولینا رشد شخصیتی بسیاری پیدا کند و به بزرگترین وبلاگ نویس دنیا تبدیل شود.

 3-بایرون کیتی: جهت درک اینکه هدف از زندگی چیست؟باید ابتدا بفهمیم هدف از زندگی چه چیزی نیست؟ بایرون کیتی فردی افسرده بود، اما زمانی که به فهم مثبتی از این مسئله رسید که چگونه می تواند زندگی خود را تغییر دهد، بر تمامی رنج های خود غلبه کرد. مسئله ای که وی درک نموده بود این است که زمانی که فرد نتواند افکار منفی را از خودش دور کند و آنها را باور کند، با گذر زمان ناراحت می شود. این مسئله بسیار ساده ولی قدرتمند است. آخرین توصیه آن به تمامی افراد این است که مثبت فکر کنند.

4-کریس گیل بیو: هدف از زندگی این فرد بسیار جالب است، هدف او کسب موفقیت و ثروت نبود بلکه یک جفت چکمه و گربه بود. جواب وی در مورد هدف بسیار خاص بود و این خاص بودن برگرفته از خودش است، از نظر وی لزومی ندارد افراد در زندگی از یکدیگر پیروی کنند و هر فردی می تواند مستقل از فرد دیگری باشد.

نظریه افراد مختلف درباره هدف از زندگی

چرا برخی از افراد به اهدافشان نمی رسند؟

رسیدن به اهداف خود مستلزم مواردی است که در صورت عدم توجه به آنها فرد نه تنها به اهداف خود نمی رسد بلکه با شکست هم مواجه می شود

1-برای رسیدن به اهداف، شناخت توانایی ها و میزان انگیزه فرد بسیار اهمیت دارد، برخی از اهداف نیازمند مدت زمان زیادی است و بعضا باید برای آن برنامه ریزی کرد، گاهی لازم است فرد در مسیر به عقب برگردد و یک سری از مسائل را تغییر دهد، پس فرد باید صبر و شکیبایی بالایی داشته باشد تا به اهداف نهایی خود برسد.

 2-استفاده از تجارب دیگران: گاهی راهی که پیش روی فرد است مشابه راهی است که فرد دیگری آن را تجربه کرده پس مشورت و دانستن تجربیات آن فرد برای شما می تواند موثر و سازنده باشد.

 3-قرار دادن زنگ تفریح: گاهی افراد در شروع آنقدر به خود سخت می گیرند که با گذشت زمان اندکی خسته می شوند و دیگر توان و حوصله ادامه راه را ندارند پس وجود زنگ تفریح لازم است البته نباید افراط در این مسئله داشت.

دلایل نرسیدن به اهداف:

افراد زیادی طعم نرسیدن به اهداف را چشیده اند، اما باید دانست علت چیست؟ و چه کاری باید انجام داد تا اهداف دست یافتنی شوند، در ادامه توجه به یک سری نکاتی سبب نرسیدن به اهداف است بیان می شود.

1-نداشتن وقت کافی :

1-نداشتن وقت کافی :

اصولا افراد درگیری های زیادی دارند و همین مسئله سبب می شود تا آنگونه که باید باشند، نیستند و وقتی با شکست مواجه می شوند به گفتن جمله وقت کافی ندارم بسنده می کنند.

2-نداشتن امکانات و منابع لازم :

2-نداشتن امکانات و منابع لازم :

اصولا افراد فکر می کنند که برای رسیدن به اهداف باید پول و امکانات زیادی داشته باشند در صورتی که این تنها یک اشتباه و یک باور غلط است. حتی اگر در مسیر نیاز به امکانات خاصی باشد و فرد نتواند آن را تهیه نماید نباید مایوس شود

3-ترس از شکست :

3-ترس از شکست :

بسیاری از افراد به دلیل ترس از شکست اصلا شروع  نمی کنند. چنین ترسی ریشه در یک سری مسائلی روحی و شخصیتی دارد.

دلایل نرسیدن به اهداف

درباره ی pasban

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت

همانطور که شنیده ایم افراد موفق در دنیا، ابتدا برای خود هدفی مشخص کرده اند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هجده =