خانه / کسب و کار / حل مشکلات کسب‌وکار!

حل مشکلات کسب‌وکار!

حل مشکلات کسب‌وکار با برنامه ریزی و تلاش بیشتر

حل مشکلات کسب وکاربا برنامه ریزی وتلاش بیشتر

آیا از کسب‌وکار خود ناراضی هستید و فکر می‌کنید در کار خود شکست‌خورده‌اید؟ اگر بخواهیم به این مشکل شما بصورت منطقی نگاه کنیم دو حالت پیش رو داریم یا اینکه برای مشکلی که برای شما پیش‌آمده غصه بخوریم و کانون توجهمان را به مسائل منفی متمرکز کنیم. جامعه، دوستان، افراد خانواده، اقتصاد و مسئولین را مسبب این شرایطی که داریم بدانیم، یا اینکه تلاشمان را بیشتر کنیم و برنامه ریزی صحیح داشته باشیم و شکستمان در کسب‌وکار را پلی قرار دهیم  برای موفقیت درآینده.

به نظر شما تأسف خوردن و محکوم کردن اطرافیان مشکلی از ما حل خواهد کرد یا برنامه ریزی و تلاش بیشتر؟

موفق‌ها با چنان شجاعتی راه می‌روند که هیچ‌کس تابه‌حال راه نرفته، برنده‌ها عمل می‌کنند بدون هیچ‌گونه ضمانت پیروزی؛ بنابراین اگر شما هم خود را شجاع و اهل عمل می‌دانید افکار منفی را از خود دور کنید و توجه داشته باشید که افکار شما علت هستند و شرایط موجود معلول. افکار شما شرایط زندگی شما را خلق می‌کند و وقتی افکارتان را تغییر می‌دهید زندگی‌تان تغییر خواهد کرد.

اگر دیدگاهمان را تغییر بدهیم و برنامه ریزی و تلاش بیشتری کنیم خواهیم دید این شرایط بد موجود برای شما تبدیل به یک موهبت می‌شود و درصورتی‌که دیدگاه‌ها و افکارمان را معطوف به مقصر کردن بقیه کنید و غصه بخورید واقعاً شرایط حال برای شما یک بدبیاری بزرگ خواهد بود.

اگر مدیریت اقتصادی مناسبی در کشور وجود ندارد این مطلب نشانگر این است که شرایط برای همه خراب است اما چرا عده‌ای در این شرایط بد اقتصادی موفق می‌شوند و موفقیت بیشتری کسب می‌کنند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت این‌ها جزو معدود افرادی هستند که در کار خود برنامه ریزی دارند و تلاش بیشتری می‌کنند. تغییر شرایط و موقعیتی که قبلاً در آن قرار داشتیم بسیار دشوار است و فقط افراد کمی هستند که عمل‌گرا بوده و شرایط را می‌پذیرند و دست به تغییر خود می‌زنند و دقیقاً همین افراد جزو انسان‌های موفق جامعه هستند. باید همیشه شرایط موجود و غالب بر جامعه را پذیرفت و برای حل مشکلات به وجود آمده برنامه ریزی و اقدام کرد.

بر طبق اصل پارتو تنها بیست درصد افراد جامعه به دنبال برنامه ریزی برای کسب‌وکار خود هستند و جالب‌تر اینکه از این بیست درصد تنها بیست درصد به برنامه ریزی که کرده‌اند عمل می‌کنند. در حقیقت تنها چهار درصد افراد جامعه به دنبال برنامه ریزی و عمل کردن به آن هستند و این چهار درصد جزو افراد موفق، ثروتمند و پیروز جامعه هستند.

درباره ی سعید وجدانی

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

۲ دیدگاه

  1. سلام
    خیلی خوب بود ،لطفا آدرس کانال تلگرامتون رو بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دو =