خانه / انگیزشی / هفت گام برای رسیدن به اهداف برایان تریسی

هفت گام برای رسیدن به اهداف برایان تریسی

هفت گام برای رسیدن به اهداف برایان تریسی

هفت گام برای رسیدن به اهداف برایان تریسی

 

گام اول: دقیقا تصمیم بگیرید که چه می خواهید. خاص باشید. اگر می خواهید درآمدتان  را افزایش دهید، هدفتان صرف پول بدست آوردن نباشد، بلکه تعیین کنید چه مقدار پول می خواهید.

گام دوم: اهدافتان را بنویسید. هدفی که نوشته نشود، شبیه دود سیگار است ، دود شده و به هوا می رود، مبهم و غیر واقعی است. هیچ نیرو ، اثر و قدرتی ندارد. اما اهداف نوشته شده را می توانید ببینید، لمس کنید. بررسی کرده و در صورت لزوم تغییرشان دهید.

گام سوم: فرجه ای برای اهدافتان تعیین کنید. یک مدت زمان معقول برگزینید و تاریخی که می خواهید به هدفتان برسید را یادداشت کنید. اگر اهدافتان به اندازه کافی بزرگ است ، یک فرجه نهایی تعیین کنید و سپس فرجه های کوچکتر یا گامهای موقتی میان جایی که هستید و جایی که می خواهید در آینده باشید تعیین کنید.

فرجه به عنوان (( سیستم اجبار کننده )) در مغزتان عمل می کند.درست مثل زمانی که تحت فشار یک فرجه خاص ، کارهای بیشتری را به پایان میی رسانید. زمانی که تصمیم گرفته اید در زمان مشخص به هدفتان برسید، ذهن نیمه هوشیارتان سریع تر و کار آمدتر کار می کند.

گام چهارم:فهرستی از کارهایی که می توانید برای دستیابی به اهدافتان انجام دهید تهیه کنید.فهرستی شامل موانع و مشکلات چه بیرونی و چه درونی، لیستی از دانش و مهارت های اضافی که به آن نیاز خواهید داشت، فهرستی از اشخاصی که می توانند به شما در جهت اهدافتان کمک کنند، لیستی از کارهایی که مجبور هستید انجام بدهید

گام پنجم:لیستی از فعالیت های خود بر اساس توالی و اواویت تهیه کنید. لیستی که بر اساس اولویت تهیه می شود، نیاز به تصمیم گیری شما دارد که چه کاری را اول و چه کاری را بعدتر انجام خواهید داد. همچنین، لیستی که بر اساس اولویت تهیه شده باشد، شما را قادر می سازد، کار کم اهمیت تر و پر اهمیت تر را تعیین کنید.

گاهی اوقات ترتیب و اولویت هردو یک مفهوم دارند، اما گاهی این چنین نیست. برای مثال اگر می خواهید شغل خاصی را شروع کنید، اولین چیزی که نیاز دارید ، خرید یک کتاب یا ثبت نام در کلاسی است که مهارت های شغلی را آموزش دهد.

اما چیزی که از همه مهمتر است، توانایی شما برای ایجاد طرح و برنامه کار بر اساس مطالعه وضعیت بازار است که شما می توانید برای جمع کردن منابعی که نیاز دارید ، استفاده کنید و در حقیقت شغلی که در ذهن خود دارید شروع کنید.

گام ششم:آن طرح را فورا به اجرا در آورید. اولین قدم را بردارید سپس قدم دوم و سوم، همین طور ادامه دهید، مشغول باشید، سریع باشید، تاخیر نکنید.

گام هفتم: هر روز کاری انجام دهید که شما را در مسیر هدف اصلی تان حرکت دهد. این قدم کلیدی است که موفقیت شما را تضمین می کند. هفت روز هفته کاری کنید 365 روز سال مشغول باشید. کاری کنید که حداقل یک قدم شما را به مهم ترین هدفی که در آن زمان دارید نزدیک تر کند.

درباره ی pasban

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 3 =