خانه / انگیزشی / چگونه از اهرم رنج و لذت برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم

چگونه از اهرم رنج و لذت برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم

اهرم رنج ولذت!

اهرم رنج ولذت

در مقاله ای که قبلاً در این سایت منتشر کردم با عنوان چگونه عاشق کسب و کارتان شوید، از قدرت عشق به عنوان یک نیروی محرک برای پیشبرد کارها صحبت کردم. اما تصمیم دارم در این مقاله به نقطه مقابل عشق یعنی نفرت بپردازم.

باید گفت عامل نفرت بسیار اثر بخش تر از عشق است. برای اینکه انگیزه و انرژی لازم برای موفقیت در کسب و کارمان است. باید قبول کنیم که با شروع یک کسب و کار شما دعوت به یک مبارزه بی رحمانه شده اید. اگر در این مبارزه کوچکترین قصور و اهمال کاری داشته باشید شکست سختی خواهید خورد.

طبیعت ما بگونه ای است که به دنبال لذت باشیم و از رنج دوری کنیم. لذت برای ما بطور قطع انرژی زا و انگیزه بخش است اما باید گفت فرار از رنج انرژی و انگیزه بیشتری به ما خواهد داد. عامل رنج و فرار از رنج همیشه باعث می شود مغز ما نسبت به آن واکنش نشان دهد و تمام توانایی ها، استعداد و داشته هایمان را برای فرار از آن سازماندهی کند. بنابراین با کمی تدبیر می توانیم از عامل رنج در جهت پیشبرد اهداف کسب و کارمان استفاده کنیم. افراد بزرگ، موفق و تاثیرگذار در جامعه همیشه برای خودشان دشمنی داشته اند و با این دشمن به مبارزه پرداخته اند. افراد بزرگی چون مهاتما گاندی، نلسون ماندلا، مارتین لوتر کینگ، مالکوم ایکس، امام خمینی، شرکت اپل و… که اگر زندگینامه هر یک را مطالعه کنید متوجه می شوید دشمنی که داشتند و دشمن بزرگی هم بود باعث شد حرکت بزرگی را آغاز کنند و از تمام توانایی هایشان برای شکست این دشمن استفاده کنند که موفق هم شدند و پیروزی بزرگی نصیبشان شد.

بنابراین هرچه دشمن شما بزرگتر و قوی تر باشد رنج و نفرت هم بیشتر شده و این مسئله خون را در بدن با شدت بیشتری به گردش در می آورد و انگیزه را برای شکست دشمن و فرار از رنجی که در صورت شکست نصیبمان می شود بیشتر خواهد کرد. پس به دنبال دشمن بزرگ زندگیتان باشید و با خودتان این جمله را تکرار کنید که (( دیگر کافی است )). فرار از این دشمن کافی است و من باید کمراین دشمن را بشکنم. یک دشمن خوب و بزرگ به شما دلیلی برای شروع یک کار بزرگ خواهد داد. انتقام گرفتن از این دشمن شما را ترغیب خواهد کرد تا از مهارت ها، توانایی ها و استعدادهایتان در بالاترین حد ممکن استفاده کنید.

حال که به اهمیت رنج، نفرت و دشمن پی بردید باید از خود یک سوال اساسی بپرسید و به آن فکر کنید. (( برای چه چیزی حاضر هستید مبارزه کنید؟)) چه چیزهایی را دشمن خودتان، خانواده، جامعه و آرزوهای خود می دانید؟ نظر شما نسبت به عدالتی چیست؟ فکر می کنید در حق شما بی عدالتی شده؟ آیا حاضر هستید برای بی عدالتی بجنگید؟ نظر شما در مورد سرطان چیست؟ فکر می کنید اگر موارد بهداشتی را رعایت نکنید ممکن است سرطان به سراغ شما بیاد؟ فکر می کنید فقر دشمن شماست؟ تا به حال به فقر فکر کرده اید؟ فکر می کنید زندگی افراد فقیر چگونه است؟ به افراد بی خانمان فکر کرده اید؟ به گرسنگی فکر کرده اید؟ به بچه دزدی فکر کرده اید؟ تا بحال شده چند روز گرسنگی بکشید؟

به سوال هایی که مطرح شد بیشتر فکر کنید و بدترین حالتهای ممکن را به تصویر بکشید و اجازه بدهید این تصاویر خون شما را بجوش آورد و باعث نفرت از این دشمنان شود. این نفرت باعث می شود تمام مغزتان تمام توانایی ها و استعدادهایش را برای شروع این مبارزه بکار گیرد. اگر این کار را آغاز کردید باید به شما بگویم وارد یک مبارزه بی رحمانه شدید و مبارزه حماسی شما آغاز شد.

اگر فکر می کنید ممکن است دشمنانتان را فراموش کنید بهتر است تصاویری از فقر، افراد بی خانمان و کارتن خواب، بی عدالتی ها و گرسنگی ها تهیه کنید و هر زمان که انرژی برای جنگیدن و حرکت برای کسب و کارتان نداشتید با نفرت نگاه اندازید و بگویید من باید فقر، گرسنگی، بی عدالتی و… را شکست بدهم.

اگر کسب و کاری را شروع کرده اید با خود بگویید اگر من در کسب و کارم شکست بخورم در حقیقت از فقر، از گرسنگی، از بی خانمانی، شکست خورده ام و اینها پیروز میدان هستند. سعی کنید در ذهنتان بدترین نتیجه ممکن را به تصویر بکشید. مثلا اگر من شکست بخورم فقیر خواهم شد، مردم با من به دیده ترحم نگاه خواهند کرد، اعتماد به نفس و عزت نفسم را از دست خواهم داد، تحقیر خواهم شد، باید رنج گرسنگی چند روز را تحمل کنم، بی خانمان می شوم، در کثیف ترین مکانها باید زندگی کنم، درد و رنج و بیماری را باید تحمل کنم و… این نتایجی که در ذهنتان به تصویر می کشید باعث رنج در مغز شما شده و چون طبیعت ما بگونه ای است که از رنج گریزان هستیم تمام فکر، توانایی و استعداد های ما به حالت آماده باش در می آید و آماده دفاع می شود.

از طرف دیگر می توانید به این موضوع فکر کنید که اگر پیروز این میدان نبرد باشم می توانم زندگی مرفهی داشته باشم، تفریحات فوق العاده ای داشته باشم ( می توانید انواع این تفریحات را در ذهنتان مجسم کنید)، بهترین غذاها را می خورم، بهترین و زیباترین لباسها را می پوشم، بهترین ماشین ها را سوار می شوم و در بهترین خانه ها زندگی می کنم و از طول عمر همراه با سلامتی برخوردار خواهم شد.

برای شکست در این نبرد حماسی بدترین حالتهای ممکن و برای پیروزی بهترین حالتهای ممکن را در نظر بگیرید و در ذهنتان به تصویر بکشید. سعی کنید اهرم رنج و لذت را در تمام ابعاد زندگیتان یاد بگیرید و بکار ببرید بخصوص در کسب و کارتان که می تواند بسیار سودمند باشد.

از شما می خواهم لباس رزم به تن کنید و وارد این مبارزه نفس گیر و حماسی شوید.

درباره ی pasban

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =