خانه / ثروت آفرینی / پنج قانون آهنین برایان تریسی برای کسب ثروت

پنج قانون آهنین برایان تریسی برای کسب ثروت

پنج قانون آهنین برایان تریسی برای کسب ثروت

 

پنج قانون آهنین برایان تریسی برای کسب ثروت

پنج قانون آهنین برایان ترسی برای کسب ثروت:

قانون اول (علت و معلول)

این قانون می‌گوید برای هر علتی معلولی وجود دارد. هر اتفاقی علتی دارد و چیزی تصادفی به وجود نمی‌آید. این قانون می‌گوید حتی اگر دلیل یک اتفاق را هم ندانید که چرا رخ‌داده بازهم برای آن دلیلی وجود دارد. شما هم اگر کارهای افراد موفق را بکنید سرانجام به همان نتایج آن‌ها می‌رسید و اگر این کارها را نکنید نمی‌رسید. طبیعت بی‌طرف است طبیعت به سود این‌وآن کار نمی‌کند. خداوند باران را بر سر همه نازل می‌کند هم عادل هم بی‌انصاف از آن بهره می‌برند. وقتی کار افراد موفق را می‌کنید به همان نتیجه‌ای که آن‌ها می‌رسند دست پیدا می‌کنید. موضوع بخت و اقبال بلند نیست، شانس و اتفاق هم در کار نیست موضوع بر سر قانون است.

اگر می‌خواهید شاد، سالم، موفق، مشهور، مثبت، مطمئن و ثروتمند باشید ببینید دیگران که موفق هستند چگونه کار می‌کنند. شما هم مانند آن‌ها بیندیشید شما هم مانند آن‌ها احساس کنید و شما هم مانند آن‌ها اقدامات آن‌ها را انجام دهید.

قانون دوم (کنترل)

این قانون می‌گوید هراندازه احساس کنید بر زندگی خود تسلط دارید به همان اندازه احساس شادی و خوشبختی می‌کنید به همان اندازه که فکر کنید بر زندگی خود تسلط ندارید، احساس ناخوشنودی و عدم خوشبختی می‌کنید. برای مثال اگر احساس می‌کنید که شما نیروی اصلی خلاق در زندگی خود هستید اینکه تصمیمتان را خودتان می‌گیرید و اینکه هر اتفاقی برای شما می‌افتد ناشی از خودتان و رفتارهای شخصی‌تان هست. کانون کنترل شما در درون شما قرار دارد. این‌گونه احساس قدرت می‌کنید، احساس اطمینان و شادی می‌کنید. با وضوح و شادی بیشتری می‌اندیشید و در مقایسه با افراد متوسط در سطح بالاتری عمل می‌کنید.

قانون سوم (باور)

این قانون می‌گوید آنچه را که قویاً باور داشته باشید تبدیل به حقیقت شما می‌شود. شما آنچه را که می‌بینید باور نمی‌کنید بلکه آنچه را که باور دارید می‌بینید. برای ایجاد باورهای ثروتمندان در خود یکی از قدم‌هایی که باید بردارید برخورد کردن با باورهای خود محدودکننده است. لازم به توضیح است بدترین نوع باورها باورهای خود محدودکننده است. برای نیل به این هدف باید فرض را بر این بگذارید که ابداً محدودیتی ندارید. این‌گونه کل زندگی شما دگرگون می‌شود. باورها دشوارترین مقولات برای تغییر دادن هستند. باورهای شجاعت، اعتماد و اطمینان، مداومت و پایداری را که برای رسیدن به موفقیت و ثروت به آن احتیاج دارید فرابگیرید.

قانون چهارم (انتظارات و توقعات)

این قانون می‌گوید آنچه را که انتظار داشته باشید و با اطمینان آن را بخواهید در مورد شما تحقق پیدا می‌کند. اگر با اطمینان انتظار اتفاق حادثه‌ای را داشته باشید این انتظار روی نگرش‌ها و شخصیت شما تأثیر قدرتمندی بر جای می‌گذارد. هرچه انتظار شما مطمئن‌تر باشد، با احتمال بیشتری تن به کارهایی می‌دهید که با انتظارات شما همخوانی پیدا می‌کنند. درنتیجه به شکل چشمگیری بر احتمال اینکه به آنچه امیدوار هستید برسید افزایش پیدا می‌کند. یکی از نکات جالب در مورد انتظارات این است که می‌توانید انتظارات خود را شخصاً ایجاد کنید. می‌توانید همه‌روزه صبح‌ها از خواب بیدار شوید و بگویید فکر می‌کنم امروز اتفاق خوبی برای من می‌افتد. این‌گونه در طی روز میدان انتظاری ایجاد می‌کنید تا چیزهای خوب و موردعلاقه شما صورت خارجی پیدا کند.

قانون پنجم (جذب کردن)

این قانون می‌گوید اندیشه‌های شما تحت تأثیر احساسات و عواطف شما فعال می‌شوند. این‌ها میدان انرژی در پیرامون شما فراهم می‌آورند که مانند آهنربا که قطعات آهنی را به سمت خود می‌کشد افراد و شرایطی را که با اندیشه‌های شما همخوانی دارند به‌سوی شما می‌کشند. اگر مثبت بیندیشید اشخاص و شرایط مثبت را به خود جذب می‌کنید و اگر منفی بیندیشید افراد و شرایط منفی را به‌طرف خود می‌کشید. افراد موفق پیوسته درباره آنچه می‌خواهند فکر می‌کنند و اشخاص ناموفق پیوسته به منفی‌ها فکر می‌کنند. یکی از مهم‌ترین عاداتی که می‌توانید در خود ایجاد کنید عادت انباشتن ذهن با تصاویر زیبا، هیجان‌انگیز و مثبت است. این کار دشواری است که باید به آن عادت کنید.

اگر خواسته باشیم پنج قانونی که برای کسب ثروت عنوان شد را در دو جمله خلاصه کنیم باید گفت: دنیای بیرون هرکس آینه دنیای درون اوست و به آنچه اغلب فکر می‌کنید آن می‌شوید.

درباره ی سعید وجدانی

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

۲ دیدگاه

  1. سلام آقای وجدانی
    مطالب سایت شما بسیار کاربردی و آموزنده است . در تیتر این مقاله نام برایان تریسی ،اشتباها برایان ترسی نوشته شده.
    پیشنهاد میکنم در صورت تمایل یک قسمت از سایت خوبتون رو هم به فیلمهای معروف وانگیزشی و مفید مربوط به اساتید به نام و جهانی در حوزه تحول فکری و‌موفقیت اختصاص بدید .متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 19 =