خانه / ثروت آفرینی / لاک پشت میلیاردر

لاک پشت میلیاردر

پس انداز کردن یکی ازراه های رسیدن به ثروت!

لاک پشت میلیاردر-پس اندازکردن یکی ازراه های رسیدن به ثروت

بسیاری از انسانها به دنبال پیدا کردن راز ثروتمند شدن هستند و بر این باورند که ثروتمند شدن یک راز است که اگر ما از این راز مطلع شویم می توانیم به فرد ثروتمندی تبدیل شویم. اما باید قاطعانه گفت ثروتمند شدن یک راز نیست. بلکه تنها از یکسری باور و عادت مثبت می توان به ثروت رسید. یکی از عادتهای بسیار موثربرای رسیدن به ثروت عادت پس انداز کردن است. اگر از در آمدتان ده درصد را پس انداز کنید و پس اندازتان را در جایی سرمایه گذاری کنید که به ان سود تعلق بگیرد می توانید بع ثروتی که به دنبال آن هستید دست پیدا کنید. باید به این باور برسیم که برای ثروتمند شدن هیچ راه خرگوشی وجود ندارد و راه را باید لاک پشتی طی کنیم. پیشنهاد می کنم برای فهمیدن بیشتر این موضوع به کتاب اثر مرکب نوشته آقای دارن هاردی مراجعه کنید. شاید برای بعضی ها این سوال مطرح باشد که چگونه می توانم با درآمد کمی که دارم ده درصد را پس انداز کنم و اصلا این کار امکان پذیر نیست که در جواب باید بگویم ما با کنترل هزینه هایی که داریم و برنامه ریزی برای درآمدمان می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم. که من در کتاب خانواده برنده خانواده بازنده بیش از صد راهکار عنوان کرده ام که با بکارگیری چند راهکاری که در این کتاب عنوان شده به پس اندازی که مد نظر دارید دست پیدا کنید.

شاید بسیاری از افراد به دنبال این باشند که با افزایش درآمد یا تغییر شغل به ثروت دست پیدا کنند. شاید هم عده ای به دنبال برنده شدن در یک قرعه کشی بزرگ باشند. اما باید گفت حتی با افزایش درآمد و یا برنده شدن یک جایزه بزرگ هم نمی توانید به ثروت برسید. برای اثبات این ادعا باید به یک تحقیق که در آمریکا انجام شده اشاره کنم. در این تحقیق که در لاسوگاس آمریکا بر روی کسانی که مبالغ میلیون دلاری در کازینوها برنده شده بودن انجام شده بود به مسئله جالبی رسیده بودند. اکثر این افراد بعد از گذشت پنج سال نه تنها تمام پولشان را از دست داده بودند بلکه وضعیت مالیشان از قبل بدتر شده بود. به نظر شما چه عاملی می تواند باعث از دست دادن این پول باشد بجز عدم مدیریت پول و هزینه ها؟ اما باید گفت اگر بدهی های شما زیاد است و وام دارید بهتر است اول بر روی پرداخت بدهی ها و وامهایتان متمرکز باشید. و سعی کنید همیشه مبلغی بیشتر بابت اقساط پرداخت کنید تا زودتر از شر وامها و بدهی ها خلاص شوید. با این کار برنامه ریزی بهتری می توانید بر روی درآمدتان داشته باشد. اما حتی در زمان پرداخت اقساط وامتان برای رسیدن به ثروت نباید ازعادت پس انداز کردن غافل شوید حتی اگر یک درصد از درآمدتان باشد. برای فهمیدن تاثیر پس انداز برای رسیدن به ثروت بهتر است راجع به سود مرکب کمی تحقیق کنید و تاثیر آن بر ثروتمند شدن شما.

برای فهم بیشتر مسئله پس انداز دوست دارم به قسمت کوتاهی از کتاب میلونر خودکار نوشته دیود باخ اشاره کنم( یکی از این اشخاص کیم بود. او 23 ساله بود که به یکی از دوره های  آموزشی باخ در زمینه امور مالی مراجعه کرد. پس از آنکه باخ درباره پس انداز کردن روزی چند دلار در مدتی طولانی صحبت کرد، کیم در مقام اعتراض گفت که نظراتش واقع بینانه نیست و در مورد کسانی که حقوق معمولی می گیرند مصداق پیدا نمی کند. باخ از کیم پرسید که درباره مخارج روزانه و عادتهایش حرف بزند. کیم گفت صبحها قبل از اینکه به سر کار بیاید یک فنجان قهوه به قیمت 5 دلار و قبل از ناهار هم آب میوه نیروزایی به قیمت 5 یا 6 دلار می نوشد. باخ می گوید همه ما دوست داریم از خودمان پذیرایی کنیم، اما چه اتفاقی می افتد اگر کیم روزی 5 دلار از این پول را در حساب بازنشستگی اش که طبق برنامه صرف خرید و فروش سهام و اوراق بهادار می شود پس انداز کند؟ اینگونه ماهی 150 دلار پس انداز می کند. اگر نرخ بهره پس انداز 10 درصد باشد، او در 65 سالگی می تواند ثروتی به مبلغ 2/1 میلیون دلار داشته باشد. پس از آنکه کیم پذیرفت که چگونه می تواند به ثروت برسد فاکتور قهوه مشهور باخ متولد شد.

برای روشن شدن اینکه پول زیادی که به یکباره بدست می آوریم کمکی به ثروتمند شدن ما نمی کند بهتر است به مقاله دیگری که به مبحث ظرفیت داشتن پرداخته ام مراجعه نمایید.

درباره ی pasban

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نه =