خانه / مدیریت / سه‌گام ساده برای بهترین شدن

سه‌گام ساده برای بهترین شدن

سه‌گام ساده برای بهترین شدن

برای این‌که از بهترین‌ های رشته خودتان شوید، به انضباط و برنامه‌های کاربردی بیش از هر چیز دیگر نیاز دارید. سه‌گام بسیار ساده وجود دارد که برایان تریسی در کتاب قدرت انضباط شخصی خود عنوان کرده که می‌توانید با دنبال کردن آن، تبدیل به یکی از سرآمدهای رشته کاریتان شوید:

سه‌گام ساده برای بهترین شدن

  • روزانه شصت دقیقه در رابطه با رشته‌تان مطالعه کنید. تلویزیون و رادیو را خاموش‌کنید، روزنامه و موبایلتان را کنار بگذارید و هر چیزی که باعث اهمال‌کاری شما می‌شود را از خود دور کنید. هرروز یک ساعت قبل از شروع کار، به مطالعه موضوعاتی درباره رشته‌تان بپردازید.
  • هنگام رانندگی در ماشین، به نوارهای آموزشی گوش دهید. نوار را روشن کنید و پس از گوش دادن، روی آنچه شنیده‌اید، تأمل‌کنید و فکر کنید که چگونه می‌توانید آن اندیشه‌ها را در کارتان به کار ببندید. در حقیقت شما با این کارتان باعث زنده کردن زمان‌های مرده به نحو احسن می‌شوید.
  • به‌طور منظم در دوره‌های آموزشی و همایش‌های مرتبط با رشته‌تان شرکت کنید. به‌راحتی در خانه خودتان از طریق اینترنت در دوره‌های آموزشی شرکت کنید. این دوره‌های آموزشی شما را قادر می‌سازد که مهارت‌هایتان را تقویت کنید و به شما اندیشه‌های مهمی می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن موفق‌تر شوید.

قدرت یادگیری مرکب، مانند سود مرکب واقعاً متحیرکننده است. هرچه بیشتر بیاموزید، بیشتر می‌توانید یاد بگیرید. هرچه بیشتر یاد بگیرید، مغزتان بهتر فعالیت می‌کند و باهوش‌تر می‌شوید؛ حافظه و میزان یادگیری‌تان بسیار تقویت می‌شود.

هرچه بیشتر بیاموزید، بیشتر می‌توانید بین آنچه قبلاً یاد گرفتید و آنچه اکنون یاد می‌گیرید، ارتباط برقرار کنید. هرگز دست از یادگیری و رشد برندارید.

بنابراین اگر خواسته باشیم به‌صورت خلاصه سه‌کاری که باعث بهترین شدن و پیشرفتتان در رشته کاریتان می‌شود را به‌صورت خلاصه عنوان کنیم :1- روزانه شصت دقیقه مطالعه کردن در رشته کاریتان 2-گوش کردن به نوارهای آموزشی در ماشین3- شرکت در درس گروهی‌ها و کارگاه‌های آموزشی مرتبط باکارتان

درباره ی سعید وجدانی

عضویت در خبرنامه سایت مسترمالی

همچنین ببینید

مهترین اهداف زندگی چه چیزهایی هستند

اهداف زندگی هر شخصی با دیگران فرق دارد و هر کس الویت هایی دارد. اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 14 =